takip.jpg

Google de Arayın

Özel Arama

BARAKA'DA KİMLER VAR?

 • Baraka'da Kimse Yok

ETKİNLİK TAKVİMİEtkinlik Ekle

EN SON ÜYELER

 • Bu ay üye eklenmedi.
 • VİDEO GALERİLER

  ARTVİNDE HAVA DURUMU

  ARTVIN

  Diğer İlleri Görmek İçin Tıklayın »

  Genç Kalemler 22.Şubat.2017, 08:58 tarihinde Alim Avcı yazdı. 1772 defa okundu.

  Aga ( Hüseyin Avcı)


  Hüseyin’le tanışıklığımız 1990 yılına dayanır. Kaymakam adayı iken İngiltere’de geçirdiğimiz ortak günler ve sonrası yıllar dostluğumuzu daha da pekiştirdi.Her zaman güler yüzlü, dost canlısı, fedakâr ve neşeli tavırlarıyla hatırlanırdı arkadaş gurubumuzda. Hep AGA diye hitap ettiği için, onun kod adı AGA gibiydi aramızda…
  Kaymakamlık yaptığı yerlerde hiçbir zaman Anadolu çocuğu olduğunu unutmamış ve halkla iç içe olmaktan zevk almıştır.
  Görevinde pratik ve detaya takılmazdı.
  Doğu görevimiz esnasında aynı ilin farklı ilçelerinde görev yaptık. Benim görev yaptığım yer, terör yönüyle sorunlu olarak bilinen ve Kaymakamı savcısı hakimi şehit edilmiş bir ilçeydi..,Onun ilçesi ise, daha küçük, pek adı duyulmamış bir ilçemizdi. Benim tayini duyunca; Allah Kemal’e yardım etsin, ben orada çalışmak istemezdim dediğini bana kendisi söylemişti. Ancak zaman gösterdi ki benim çalıştığım ilçenin adı çıkmıştı,  ancak onun görev yeri bir hayli mahrum ve tehlikeli bir bölgeydi.
  Değerli eşi, büyük oğlu sevgili Furkan’a hamileydi ve vilayete geldiklerinde bize uğrarlar, 1-2 gün bizde misafir kalırlardı. Buraya geldiğimde, Paris’e gelmişim gibi hissediyorum derdi. Zor günler geçirdi o ilçede…
  Demek ki hayatın bir bölümüne bakarak hayatın geneli hakkında hüküm tesis etmek çok doğru değildi. Bizim de yaşadıklarımızdan çıkaracağımız şeyler olmalı. Hayatta, ölümde,  uzun bir yaşamda bir gerçek… Biz, bizi yaradanın iradesine teslim olmuş insanlar olarak, hayatın bu gerçeğine saygı duyup iman etmeliyiz. Ama bu dünyada da iyi izler bırakabilmek için gayret etmeliyiz.
  Son görev yeri, benim memleketim oldu. Bana; hayatımda geçirdiğim en güzel Ramazanı, Tokatta yaşadım demişti. Umarım Tokat ona, ebedi hayatında güzel yerlere gitmesinde vesile olmuştur. Memleketimde vefat etmesi beni ona ve onun aile efradına daha da yakınlaştırmıştır. Onun sevdikleri önce yaradan sonra da bize emanettir.
  Mekânı cennet olsun. ÂMİN.
  KEMAL YURTNAÇ


  ŞEN IKAV MARTO MERTMAN GAGHAROS

   


  PAYLAŞ : Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit İÇERİK EKLE
  Yorum Yaz
  BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
   Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Yanıklı Köyü Web Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  ÜYE MENÜ

  Kullanıcı Adı :

  Şifre :

  Üye Başvuru Formu - Şifremi Unuttum

  ANI DEFTERİ

  FOTO GALERİLER

  • YANIKLI KÖYÜ 5.BAHAR ŞENLİĞİ GÜNDOĞDU BURSA
  • ÖNER DUZCAN
  • artvin maceramiz ...
  • Alparslan Düzcan Foto
  • Saydam Meydan Foto Galeri
  • Medet Aydın Foto Galeri
  • Osman Avcı Foto Galeri
  • Öztürk Avcı Foto Galeri
  • Cengiz Çelik Foto Galeri

  SİTE ANKET

  Bu Sene Kurbanınızı Köyde Kesmeyi Düşünüyor musunuz?  Tüm Anketler